MSZE ŚWIĘTE

W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 15:00 /skansen/ V-X, 17.00

W tygodniu:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek:
7:00, 18:00
czwartek:
17:00
sobota:
18:00

więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Dzieci Maryi, o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

We wtorek o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci oraz Droga Krzyżowa dla dzieci, po Mszy św. półgodzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę o godz. 17.30 różaniec św. prowadzony przez parafian oraz okazja do spowiedzi św..

Codziennie o godz. 6.30 przed poranną Mszą św. jest odmawiany różaniec św. prowadzony przez Legion Maryi i Żywy Różaniec.

W niedzielę (28.02) przypada II Niedziela Wielkiego Postu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

W I czwartek (4.03) obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza. O godz. 7.00 Msza św. w intencji kapłanów, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby Bożej. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci oraz Droga Krzyżowa dla dzieci.

W I piątek (5.03) o godz. 7.00 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ, po Mszy św. nabożeństwo. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.

W I sobotę (6.03) o godz. 7.00 Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP oraz parafian. O godz. 6.30 różaniec św., po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo.

W niedzielę (7.03) obchodzimy III Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na dożywianie dzieci ze Szkoły.

W sobotę (13.03) czcimy Matkę Boską Fatimską, o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. W godzinach porannych odbędzie się obchód chorych z posługą sakramentalną, chorych prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii. W tym dniu przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W niedzielę (14.03) przypada IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości (Leatare). Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach i porach.
Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3
W czasie pandemii, kiedy dzieci mają utrudniony kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale również mają trudności z uczestniczeniem w życiu Kościoła, szczególnie ważne dla najmłodszych jest spotkanie z Panem Bogiem w telewizyjnych rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB. Konwencja nauk rekolekcyjnych dla najmłodszych zostanie utrzymana w stylistyce programu „Ziarno”. Pojawi się w nich także Ciocia Ewelina i s. Maria Trukan FMA, która przy pomocy doświadczeń naukowych zachęci dzieci do szukania i rozpoznawania Pana Boga w świecie.
Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3
Trudne sprawy dorastania, brak kontaktu z przyjaciółmi, często samotność i brak wsparcia – to tematy, które stały się szczególnie ważne dla młodzieży w okresie pandemii. Młody człowiek często nie wie, gdzie szukać wsparcia. Dlatego Redakcja katolicka przygotowuje rekolekcje właśnie dla młodzieży. Cykl trzech spotkań wielkopostnych, opartych na czytaniach z Pisma Świętego, poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban” – Pauliną Worożbit oraz Michałem „Paxem” Bukowskim.
Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3
Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji zgłębiamy mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy, żyjąc w zamknięciu i codziennych trudnościach. Wychodząc naprzeciw wielkiemu zapotrzebowaniu na Słowo Boże, Redakcja katolicka przygotowuje cykl trzech spotkań rekolekcyjnych, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak.
Każda seria rekolekcji (dzieci, dorośli, młodzież) odbędzie się w cyklu 3 odcinków, każdy o czasie 23 minut.
Rekolekcje będą również dostępne na VOD (w odpowiednim czasie prześlemy link) oraz w mediach społecznościowych:
Dla dorosłych
Dla dzieci
Dla młodzieży

Spowiedź w ramach stałego konfesjonału odbywa się w kościele św. Jadwigi w Chorzowie w godzinach od 10.00-12.00 i od 15.30-18.00.

W marcu i w kwietniu jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.

Gazetka
Liturgia na dziś
/