MSZE ŚWIĘTE
ferie zimowe


W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 17.00

W tygodniu:
poniedziałek, środa, piątek:
7:00

wtorek, czwartek, sobota:
18:00
więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Dzieci Maryi, o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

Przed każdą poranną Mszą św. o godz. 6.30 jest odmawiany różaniec św. w intencjach Kościoła i świata.

We wtorek o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

W czwartek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę o godz. 17.30 różaniec św. prowadzony przez parafian oraz okazja do spowiedzi św..

W okresie ferii zimowych (13 stycznia – 24 stycznia) w ciągu tygodnia będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. w poniedziałek, środę i piątek będą tylko o godz. 7.00 zaś we wtorek, czwartek i sobotę będą wieczorem o godz. 18.00. Porządek Mszy św. niedzielnych nie ulega zmianom.

W niedzielę (12.01) przypada Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na planowane w tym roku remonty naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na dożywianie dzieci ze szkoły.

W poniedziałek (13.01) czcimy Matkę Boską Fatimską, o godz. 6.30 różaniec św., o godz. 7.00 Msza św. w intencji czcicieli, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

W III piątek (17.01) przypada wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu czcimy Miłosierdzie Boże, po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę (18.01) odbędzie się kolęda dodatkowa na indywidualne zgłoszenia, dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Zgłoszenia chętnych chcących przyjąć księdza w tym dniu przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

W niedzielę (19.01) obchodzimy II Niedzielę Zwykłą. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. Radia eM.

We wtorek (21.01) przypada wspomnienie św. Agnieszki, dz..

W piątek (24.01) przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego.

W sobotę (25.01) obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W niedzielę (26.01) przypada III Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Parafia św. Jadwigi tradycyjnie zaprasza wszystkich chętnych na bal karnawałowy który odbędzie się w sobotę 15.02 od godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy ul. Chrobrego. Zapewniamy wodzireja, dobre jedzenie oraz zabawę do białego rana. Koszt od osoby 75 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Stały konfesjonał u św. Jadwigi do końca stycznia będzie tylko czynny od 10.00 do 12.00, nie będzie spowiedzi w godzinach popołudniowych.

W styczniu i lutym jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.

Gazetka
Biblia
Liturgia na dziś
/