MSZE ŚWIĘTE


W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 15:00 /skansen/ V-X, 17.00

W tygodniu:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek:
7:00, 18:00
czwartek:
16:30, 18:00
sobota:
18:00
więcej...

Pielgrzymka do Libanu śladami św. Charbela

Termin: 17-24.08.2020 r.

Bejrut, Byblos, Beka Kafra, Cedry Libańskie, Wadi Kadisz, Annaya, Jaabata, Tyr, Sydon, Maghdouche, Dibbiyeh, Zahle, Dolina Bekaa, Baalbeck, Ksara, Zatoka Jounieh, Harissa, Down Town


1 dzień Kraków - Bejrut - Byblos
Zbiórka na lotnisku Kraków-Balice. Msza św. Przelot do Bejrutu. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Byblos.

2 dzień Bejrut - Annaya - Byblos
Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajduje się wspaniała jaskinia Jeita. Przepłynięcie łodziami po jej dolnym poziomie, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Jaskinię (liczącą 9,5 km długości) umieszczono na liście siedmiu cudów świata. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami. Przejazd do Annaya: zwiedzanie klasztoru oraz pustelni, gdzie św. Charbel spędził swoje życie. Msza św. przy grobie libańskiego cudotwórcy. Czas na osobistą modlitwę. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Byblos.

3 dzień Beka Kafra - Cedry Libańskie - Wadi Kadisz - Byblos
Śniadanie. Wyjazd do Beka Kafra - najwyżej położonej miejscowości w Libanie (1650m n.p.m.), gdzie urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia najbardziej rozpoznawalny z libańskich świętych, Charbel Makhlouf. Msza św. w domu, w którym św. Charbel spędził swoje dzieciństwo. Nawiedzenie cudownego źródełka. Spacer do Lasów Bożych Cedrów. Przejazd wapiennym kanionem Wadi Kadisz (Święta Dolina), w którym klasztory wznieśli Maronici. Zwiedzanie monastyru św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Byblos.

4 dzień Annaya - Jaabata - Byblos
Wczesne śniadanie. Wyjazd do miejscowości Annaya, która jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na znajdujące się w miejscowym monastyrze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano tam ponad 23 tys. cudownych uzdrowień). Udział w procesji, która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Przejazd do Jaabata - miejsca kultu św. Rafki. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Byblos.

5 dzień Tyr - Sydon - Maghdouche - Dibbiyeh - Byblos
Śniadanie. Zwiedzanie pozostałości najważniejszych fenickich miast - Tyru i Sydonu. W Tyrze zwiedzanie ruin starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych, natomiast w Sydonie Zamku Morskiego Krzyżowców (z zewnątrz), odnowionych uliczek targu i pałacu rodziny Debbane. Wizyta w muzeum mydła i udział w prezenstacji tradycyjnych metod wyrobu mydła z oliwek i lauru. Przejazd do Maghdouche: zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Msza św. Przejazd do Dibbiyeh i nawiedzenie Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Byblos.

6 dzień Zahle - Bekaa - Baalbeck - Ksara - Byblos
Śniadanie. Msza św. w Zahle, gdzie mieszka duża społeczność chrześcijańska. Przejazd do Doliny Bekaa, znanej ze wspaniałych antycznych ruin. Wizyta w mieście Baalbeck - starożytnym centrum kultu boga Baala, gdzie wzniesiono również gigantyczną świątynię Jowisza. Przejazd w kierunku Ksary - miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina. Opcjonalna wizyta w starej winiarni z możliwością degustacji oraz zakupu wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Byblos.

7 dzień Harissa - Jouniech - Byblos
Śniadanie. Przejazd do Harissy - ważnego ośrodka pielgrzymowania chrzęcijan libańskich. Wjazd kolejką linową na wzgórze (620 m n.p.m.), gdzie znajduje się sanktuarium Matri Moskiej, patronki Libanu. Panorama na zatokę Jounieh. Przejazd do Byblos, gdzie powstał alfabet fenicki i skąd eksportowano drewno cedrowe do Egiptu. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela. Czas wolny na zakupy i plażę. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Byblos.

8 dzień Bejrut - Down Town - Kraków
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta - spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), Corniche - tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Przejazd na lotnicko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 4800 PLN

Cena zawiera:
• Przelot samolotem rejsowym,
• Transport komfortowym autobusem na terenie Libanu,
• 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3-os. (jedynki za dopłatą – 200 USD),
• śniadania, obiadokolacje,
• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż,
• Opieka duchowa Kapłana,
• Wykwalifikowany przewodnik z jęz. polskim.

Cena nie zawiera:
• Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów , opłat miejscowych, systemu Tour Audio Guide - 140 USD płatne w Libanie u lokalnego kontrahenta,
• ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego: 200 USD,
• obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN,
• Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce, wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel,
• Dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych CP wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel,

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 - art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez Galilea Travel Mariusz Wijas doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

UWAGA! Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Informacje i zapisy: Ks. Dawid Ledwoń
Zaliczka przy podpisaniu umowy: 1000 PLN

KANCELARIA CZYNNA:

Poniedziałek:
16:00 - 17:00

Piątek:
8:00 - 9:00
16:00 - 17:00